Co warto wiedzieć o turniejach pokerowych?

poker

Jak wiadomo, poker pozwala na branie udziału w wielu różnych rodzajach turniejów. Aczkolwiek, zanim przystąpimy do rozgrywki, warto nauczyć się podstawowych kroków i pojęć. Dlatego za chwilę sprawdzimy, jak wyglądają podstawy w turniejach pokerowych.

Wpisowe

Wpisowe to po prostu opłata wpisowa. Jest to minimalna ilość żetonów potrzebna do wzięcia udziału w dowolnym turnieju. Jednak warto zaznaczyć, że we freerollach nie musimy płacić wpisowego.

Wpisowe do turniejów pokerowych waha się od niskich do wysokich stawek. Niedoświadczeni i początkujący gracze biorą głównie udział w turniejach na niskie stawki. Z kolei zaprawieni hazardziści i profesjonaliści preferują turnieje na stawki wysokie. Struktura wypłat wszystkich turniejów pokerowych zwykle wskazuje, że im wyższe stawki, tym większe ryzyko.

Kasyna oferują również turnieje re-buy i re-entry, gdzie gracze mogą ponownie wejść do turnieju, jeśli stracą wszystkie swoje żetony.

Eliminacje

Możemy opuścić turniej w dowolnym momencie. Pamiętajmy jednak, że możemy też stracić pieniądze i zmarnować początkowe wysiłki.

Z drugiej strony istnieją również turnieje, w których gracze aktywnie próbują nas wyeliminować. Są to tzw. turnieje pucharowe. Tutaj pokerzyści rozgrywają swoje ręce luźno, często grając w karty, aby zmusić swoich rywali do opuszczenia stołu. A to dlatego, że czerpią z tego większą satysfakcję niż z samego wygrywania.

Ponowne wejście

Kiedy gracz zostanie wyeliminowany z turnieju, może ponownie wkupić się do gry, płacąc koszt wpisowego. Aczkolwiek zależy to od rodzaju turnieju. Turnieje re-buy i nielimitowane re-buy oferują nieograniczone wejścia na wczesnych etapach rozgrywki, jako sposób na uzyskanie większej puli nagród.

Ponowne wpisy w turniejach pokerowych zwykle pozwalają na bardzo agresywny początek rywalizacji, ponieważ gracze często stawiają zakłady ze słabymi rękami, aby z zaskoczenia zgarnąć duże pule.

Z drugiej strony turnieje re-entry różnią się tym, że dają graczowi szansę na ponowne wejście do gry nawet w drugim etapie. Na przykład, jeśli gracz zostanie wyeliminowany pierwszego dnia turnieju, może wejść z powrotem drugiego dnia. Należy tylko mieć na uwadze, że jest to ograniczone do czasu podanego przez organizatorów.

Szybkość

W turniejach pokerowych turbo, super-turbo/hiper turbo, szybkość rozgrywka jest o wiele bardziej dynamiczna. Strategie są tutaj różne, a większość graczy gra luźno w porównaniu do gry w zwykłych turniejach. Dzieje się tak, ponieważ większość graczy zmuszona jest wejść za wszystko, aby przetrwać.

Nagrody

Nagrodą jest oczywiście to, co wygramy w turnieju. Warto wiedzieć, że nagrody w turniejach są bardzo różne – od pieniężnych po samochody, wycieczki itp. Przykładowo, turnieje gwarantowane oferują gwarantowaną nagrodę pieniężną, co zapewnia lepszą frekwencję w ich rozgrywkach.

Oprócz tego kasyna oferują również inne formy nagrody, na przykład wejściówki na jeszcze lepsze turnieje, a także na rozmaite wydarzenia sportowe. Dobrym tego dowodem jest WCOOP, który podarował zwycięzcom bilet na walkę UFC.

Stack startowy

„Stack startowy” to liczba naszych żetonów. Posiadanie „głębokiego stacka” oznacza, że ​​najprawdopodobniej jesteśmy głównym graczem przy stole. Jednak warto dorzucić, że istnieją też turnieje (np. turnieje deep-stack), w których wszyscy gracze zaczynają z głębokim stackiem.

Rozgrywka

W zależności od turnieju ciemna rośnie w określonym czasie. Na przykład w turbo/hiper turbo ciemne rosną znacznie szybciej. A to wymaga już innej strategii, żeby wygrać. Liczba stołów też jest zróżnicowana – w niektórych turniejach jest zaledwie 10 graczy albo mniej, a w innych graczy może być nawet ponad tysiąc.