Internet- wynalazek, który zmienił otaczającą nas rzeczywistość

Internet jest czymś, co zrewolucjonizowało nasz cały dotychczasowy świat. On pozwolił nam spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z całkiem innej perspektywy. Dzięki niemu to, co kiedyś wydawało się absolutnie nieosiągalne dla człowieka, dziś wydaje się bliższe i całkiem realne.

Co zmienił Internet?

Przede wszystkim to, iż odległość dzieląca ludzi przestała mieć znaczenie. Te setki lub dziesiątki kilometrów nic nie znaczą, gdy dwoje ludzi umówi się, że chcą ze sobą porozmawiać za pośrednictwem komunikatorów. Wystarczy, że w tym samym czasie je uruchomią, a będą mogli się widzieć, że sobą pisać lub nawet porozmawiać. Internet stał się także oknem na świat dla osób głuchych czy niewidomych.

On sprawił, że ich dysfunkcje stały się mniej dokuczliwe, przez co komunikacja z pełnosprawnymi osobami stała się łatwiejsza, płynniejsza. Internet zniósł też nie jako bariery językowe. Teraz można się porozumieć z ludźmi mówiącymi w zupełnie innych, wręcz egzotycznych dla nas językach. A pomagają w tym translatory językowe, które w mig szybko tłumaczą. I właśnie dlatego nie ma już takich przeszkód ku temu, by świat stał się bardziej globalny, otwarty na wiele kultur.

Dodatkowe zalety Internetu

Zalety Internetu można mnożyć w nieskończoność. Niemniej najważniejszym jego plusem jest to, że można go praktycznie odbierać z każdego zakątka na świecie. To znacznie przyśpiesza i upraszcza załatwianie wszelkich spraw formalnych. Już nie trzeba być osobiście w jakimś urzędzie, bo można złożyć wniosek online. Internet sprzyja też elektronicznej bankowości.

To również jego zasługa, że płatności przestały mieć tylko i wyłącznie formę gotówkową, a przeniosły się na pułap cyfrowy. Takie przelewy bankowe znacznie przyśpieszają przepływ gotówki i są na tyle wygodne, iż można je przeprowadzić od zaraz za pośrednictwem laptopa czy telefonu. Internet przyczynił się do tego, że wyszukiwanie oraz segregowanie wiadomości stało się bajecznie proste. Teraz można wyszukać w parę sekund garść informacji na interesujący nas temat i nie ma potrzeby ślęczeć przez wiele godzin nad książkami.

Czy Internet ma jakieś minusy?

Niestety tak. Udowodniono, że Internet silnie uzależnia. Można się do niego przywiązać tak mocno, że powoli zaciera się granica między wirtualnym a rzeczywistym światem. Ponadto sieć internetowa czasem zamienia się w siedlisko nienawiści, hejtu i wyzwisk. W Internecie nie wszystkie treści są przyjazne i przyjemne. Dzieci niechcący mogą natrafić na filmy dla dorosłych czy nagrania ociekające przemocą i krwią. Dlatego tak ważne jest, by mieć je pod kontrolą i od czasu do czasu zerkać, co robią w Internecie.

Przeczytaj również

1 thought on “Internet- wynalazek, który zmienił otaczającą nas rzeczywistość

  1. Pełna zgoda, że Internet uzależnia, ale ogólnie rzecz biorąc jest nieporównywalnie więcej zalet niż wad Internetu.

Comments are closed.