Miejsca do gry w bingo

bingo

Prawda jest taka, że możemy pograć w bingo w różnych miejscach, również na internecie. Jeżeli więc chcecie przyłączyć się do bingo-rozgrywki, ale nie wiecie, gdzie jej szukać, poniżej prezentujemy najlepsze miejsca, w których możecie spełnić swoje oczekiwania.

Historia bingo

Na początek troszkę historii. Gra bingo powstała w XVI-wiecznych Włoszech wraz z grą Lo Giuoco del Lotto D’Italia. W XVIII wieku bingo szybko rozprzestrzeniło się wśród francuskich arystokratów jako Le Lotto, a także w Wielkiej Brytanii. XVIII-wieczna gra miała tę samą mechanikę, co obecna gra bingo.

Wiadomość o nowej grze zaczęła się rozprzestrzeniać, a bingo powędrowało do różnych krajów, w szczególności do Stanów Zjednoczonych. A tam Hugh J. Ward skutecznie spopularyzował bingo w wesołych miasteczkach. Później dopracował całą rozgrywkę i w 1933 roku opublikował podręcznik z zasadami.

Wiele osób uważa jednak, że bingo zostało wymyślone w USA w 1929 roku przez Edwina Lowe’a. Prawdopodobnie zobaczył tę grę w wesołym miasteczku, gdzie ludzie krzyczeli „Beano!”. A to dlatego, że używali suszonej fasoli jako mazaków. Następnie przedstawił bingo swoim przyjaciołom, a jeden z nich się pomylił i zamiast „Beano” krzyknął „Bingo!”.

Gdzie można zagrać w bingo?

Jak już wspomnieliśmy, miejsc na grę w bingo jest wiele, dzięki czemu nie powinno być problemu ze znalezieniem idealnej lokacji. Musimy tylko sobie najpierw zadać pytanie, czy chcemy grać stacjonarnie, czy na sieci.

Sale bingo na żywo

Sala bingo to miejsce, gdzie odbywają się gry bingo na żywo. Teren ten jest zazwyczaj wydzierżawiony. Warto też dodać, że nierzadko bingo prowadzone jest przez organizatorów, którzy posiadają licencję na oferowanie takich rozgrywek. Sala zwykle jest na tyle obszerna, aby pomieścić do 200 graczy. W takich przybytkach z reguły gromadzą się osoby starsze, które chcą przyjemnie spędzić wolny czas.

Bingo online

Wraz z nadejściem technologii bingo zaatakowało internet. Dzięki temu pojawiło się wiele kasyn online, gdzie można zagrać w bingo na prawdziwe pieniądze. Tym sposobem gracze, którzy nie mogą odwiedzić sali stacjonarnej, mają zapewnioną bingo-rozrywkę. Co więcej, z takich witryn korzystają głównie osoby w wieku od 25 do 34 lat.

Ludzie zwykle grają w bingo online na swoich komputerach lub laptopach. I trzeba pamiętać, że gracze muszą założyć konto i wpłacić trochę pieniędzy, aby grać w bingo online. Co więcej, gra używa generatora liczb losowych, aby losować liczby. Udostępnia również okno czatowe, gdzie możemy rozmawiać z innymi graczami bingo.

Bingo mobilne

Warto dodać, że deweloperzy stworzyli też mobilne aplikacje bingo, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby graczy. Aplikacje te można odtwarzać na dowolnym urządzeniu przenośnym, takim jak smartfony i tablety. Podobnie jak w przypadku stron z bingo online tutaj gracze również muszą utworzyć konto, aby przyłączyć się do rozgrywki.

W trakcie gry można zdobywać kredyty i wpłacać pieniądze. Musimy jednak zaznaczyć, że niektóre aplikacje nie pozwalają graczom wypłacić wygranych. Zamiast tego, zamieniają je na kredyty do gry.

Lokalne kluby bingo

Lokalne kluby bingo to obiekty stacjonarne, gdzie odbywają się gry bingo. Musimy jednak wiedzieć, że większość tych klubów ma politykę tylko dla członków lub obsługuje tylko członków swojej społeczności. Taki lokal może znajdować się w świetlicy lub miejscu wynajmowanym przez członków klubu. Ponadto, nagrody w takiej grze bingo ograniczone są do nagród niepieniężnych.