Internet w ogrodzie. Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi na całym terenie?

Praca czy odpoczynek latem są o wiele przyjemniejsze w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Nie zawsze jednak możemy korzystać z urządzeń mobilnych w tych miejscach – ogranicza nas zasięg Wi-Fi. Co zrobić, aby cieszyć się pełnym dostępem do sieci obok domu? Sprawdźmy!

Internet domowy bez limitu – jak zwiększyć zasięg łącza?

Problem ograniczonego zasięgu Wi-Fi poza domem, np. na balkonie czy w ogrodzie, jest spowodowany głównie barierami architektonicznymi. Mowa tutaj w szczególności o grubszych ścianach, drzewach, innych budynkach czy nawet znajdujących się w pobliżu innych sieciach. Co zrobić, aby pokonać te przeszkody? Przekonajmy się!

Zmiana miejsca routera

Czasami wystarczy zmienić pozycję routera, aby cieszyć się Internetem domowym bez limitu i ograniczeń w każdej części posesji. Najlepiej ustawić go na szafce, która nie jest obudowana, na wysokości mniej więcej 1,5 m. Warto również postawić urządzenie w pobliżu okna wychodzącego na ogród. Jeśli często przebywasz latem na zewnątrz, możesz również wynieść router poza dom, o ile nie będzie panowała zbyt wysoka dla elektroniki temperatura.

Wzmacniacz sygnału

Jeśli nie chcesz zmieniać położenia routera ani tym bardziej zmieniać jego ustawień czy kanałów, wybierz najprostsze rozwiązanie, jakim jest kupno wzmacniacza sygnału. Urządzenie to nazywane jest także repeaterem lub extenderem Wi-Fi. Dzięki niemu zasięg sieci bezprzewodowej można zwiększyć nawet do 200 m. Oznacza to, że bez przeszkód będziesz mógł korzystać z Internetu zarówno w każdym zakątku domu, jak i w ogrodzie.

Wi-Fi Mesh

Jeśli masz naprawdę duży dom i ogród, możesz także rozważyć zbudowanie sieci Wi-Fi Mesh. Jest to system urządzeń, które współpracując ze sobą, tworzą jedną sieć Wi-Fi. W skład takiej sieci wchodzi stacja bazowa oraz moduły, które rozmieszcza się w różnych punktach domu, garażu czy innych miejsc w razie potrzeby.

Niezawodny i szybki Internet światłowodowy od INEA

Jeśli chcesz cieszyć się niezawodnym Internetem domowym, postaw na najlepsze rozwiązania. Znajdziesz je w INEA. Dostawca ten proponuje światłowód symetryczny, który charakteryzuje się taką samą prędkością pobierania i wysłania danych. Światłowód to nowoczesna i najwydajniejsza technologia dostarczania nie tylko Internetu, lecz także telewizji. W INEA możesz skorzystać z usług telewizji światłowodowej, dzięki której będziesz mógł oglądać ulubione seriale i filmy w najwyższej jakości.

Internet domowy bez limitu i żadnych ograniczeń? To możliwe. W INEA możesz liczyć na Wi-Fi premium. Umieszczając w domu ten niewielki wzmacniacz sygnału Wi-Fi, będziesz mógł cieszyć się doskonałym łączem nie tylko w budynku, lecz także poza nim. Wybierz najlepszą ofertę dla siebie: 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s i skorzystaj już teraz z możliwości, jakie proponuje INEA.