Jak wykorzystać katalog roboczy języka kodowania R

Katalog roboczy kodowania w języku R jest możliwy do zrozumienia przez każdego. Pozwól się poprowadzić przez krótką wędrówkę po podstawach języka R. Kodowanie może być przyjemne i dostarczać radość. Zrezygnuj z wymówek i zacznij już teraz uczyć się programowania z językiem R. Jeśli masz taką możliwość to poświęć te kilka minut na wiedzę, która odmieni twoje życie.


GNU R jest językiem programowania, którego funkcjonalność ma prezentować oraz umożliwiać wszelkiego rodzaju działania matematyczne. Służy przede wszystkim do statystyki i dostarczania wyników badań ilościowych. To zachowaj w swojej pamięci, ponieważ rynek pracy ugina się od ofert dla osób mających umiejętności statystyczne. Znajomość kilku programów statystycznych otworzy przed tobą drzwi do wielkich korporacji i ogromnych zarobków.
Język programowania R można tłumaczyć i uczyć się wraz z RStudio, czyli zintegrowanego środowiska programistycznego IDE, które zostało stworzone z myślą o języku kodowania R. Można je oczywiście pobrać za darmo w sieci. Microsoft Visual Studio również poprowadzi ciebie przez drogę ku znajomości z R. Prezentuj swoje umiejętności w środowisku przeznaczonym do tego, a szybko uzyskasz rezultaty. Efekty mówią za siebie. Jakie są największe problemu języka R? Jest ich kilka ale o tym w innym temacie.

Wyobraź sobie, że jesteś genialnym programistą, bierz się za kod i po godzinie masz zadowalający efekt. Szef Cię chwali i pyta o katalog roboczy w języku R. Wiesz, że to podstawa, o której rzadko kto pamięta, a Ty akurat tak. Stoi obok Ciebie kolega, który nie ma pojęcia o czym mowa, bo tak już się wkręcił w robienie dużych zleceń, że zapomniał o podstawach. Jak myślisz, z której odpowiedzi i z kogo byłby zadowolony szef? Oczywiście, że z osoby, która ma wiedzę o tym katalogu.

Przejdźmy teraz do omówienia katalogu roboczego dopasowanego do języka R. Working directory to idealna nazwa dla naszego katalogu. To właśnie w nim zobaczysz gdzie zostaną zapisane pliki, wykresy, zbiory itp. Przydatna rzecz, zwłaszcza, że wielu z nas zapomina dodać dokładnej ścieżki do pliku. Aby móc korzystać z tego narzędzia wpisz: setwd(„ścieżka do katalogu”), a jego wartość wywołasz funkcją getwd(). RStudio umożliwia przypisanie takiego katalogu w momencie rozpoczęcia projektu. Świadomość tego otworzy wiele drzwi przed twoją karierą. Podstawy zawsze robią wrażenie, bo eksperci o nich zapominają, ich codziennością są skomplikowane rzeczy.


Źródło: wawrowski